Today is July 24, 2014
 

 

2014 Chapter Members

  First Name Last Name     Facility               Classification
1. Shannon Archer Sun City  
  Rick Barry Sea Pines A-6
  Caroline Basarab Sea Pines A-15
  Ben Blalock Long Cove A-14
  Michael Bleakley Chechessee Creek  
  Matt Bova Haig Point A-8
  Ray Bragg Sea Pines CC A-1
  Ed Brill Palmetto Dunes-Jones A-8
  John Brown Brown Golf  
10.  Evan Buis Colleton River A-8
  Lance Buntin Indigo Run A-1
  Brent Carlson Hampton Hall A-1
  Josh Carmichael Moss Creek B-8
  Cody Carter Parris Island B-8
  Travis Cashion Belfair B-8
  Ben Chehval Long Cove A-8
  Jason Cherry Haig Point A-1
  Mike Chura Sea Pines CC A-8
  Patrick Clark Wexford B-8
20. Tim Cooke Sea Pines A-14
  Cary Corbitt Sea Pines A-9
  Char Cormier Fripp Island  
  Brian Crum   A-8
  Greg Crum Secession  
  RD Darden Bray's Island  
  Steven DiNino Patriots Point Links  
  Bobby Downs Sea Pines-Ocean/Heron A-1
  Matt Edlin Sun City  
  Koll Farman Callawassie Island A-4
30. John Farrell Sea Pines-Harbour Town A-4
  Kevin Foley Sun City  
  Charles Fox Berkeley Hall  
  Monica Franklin Belfair  
  Michael Fries Chechessee Creek  
  Derek Gall Old South  
  Derrick Garrou Colleton River A-1
  Wes Grantham Callawassie Island  
  Kevin Hankey Oldfield  
  Mike Harmon Secession A-4
40. Brett Heisler Bear Creek A-1
  Jason Hildreth Secession A-1
  Andy Hinson Parris Island  
  Tim Howard Indigo Run  
  Jon Hundley Oldfield A-1
  Scott Hunter Wexford A-4
  Mike Ingram Bray's Island  
  Jake Johnson Hackler Course at CCU A-8
  Casey Jones Wexford A-1
  Brian Keiser Long Cove A-8
50. Tom Kern    
  David LaPour Colleton River A-14
  Adam Lescalleet Long Cove B-8
  Tom Logue Moss Creek A-1
  Matt Lucchesi Colleton River A-4
  Kyle McManus Shipyard   
  Josh May Dataw Island Club A-1
  Tim Moss   LMM 
  Franklin Newell Chechessee Creek  
  Rich Owen Sun City  
60. Bob Patton Long Cove A-1
  Chip Pellerin Palmetto Hall  A-13 
  Barry Pepper Colleton River A-8
  Pete Popovich Old South A-6
  Brandon Ray Patriots Point Links  
  Mark Reilly Colleton River A-8
  Doyle Ricks Oldfield  
  Kirk Ridgely Bear Creek A-8
  David Rogers Secession A-8
  Tracy Schooler Moss Creek A-8
70.  Edward Sires Palmetto Dunes A-8
  Ben Smith Sea Pines-Harbour Town A-8
  Mike Snyder Sea Pines-Harbour Town A-8
  Jeff Spencer Callawassie Island  
  Nathan Stamey Long Cove N/A
  Matt Stewart Dolphin Head A-1
  Tim Sutherland Charter One Realty  
  Caley Swift Colleton River A-8
  Mark Teed Sea Pines-Harbour Town A-8
  Brian Teulker Bray's Island  
80. Rod Thompson Palmetto Dunes-Jones  A-6 
  Mark Tomedolskey Cherokee  
  Chip Tucker III Life Member  
  Jim Uremovich Old South  
  Jess Watkins Long Cove A-8
  Doug Weaver Palmetto Dunes  
  Tom Weslake Parris Island  
  David Wilding Hilton Head Lakes  
  Ryan Williams Secession A-8
  Sam Wolfe Palmetto Dunes - Hills  
90. Heidi Wright-Tennyson Moss Creek A-4
  After March 1st      
1. Luke McClellan Hilton Head Lakes  
2. Greg Wrobel May River  
3. Steven Potter May River  
4. Scott Holmes Old Tabby  
5. Adam Devine Sea Pines  
6. Patrick Johnson Golden bear  
7. Jeremy Steiner Golden Bear  
8. Ben Starke Golden Bear  
9. Matt Presnell Indigo Run  
10. Keith Bach Island Golf School